Naarden-Vesting autoluw

In de Mobiliteitsvisie (PDF, 8,5 MB) staat dat de gemeente Naarden-Vesting autoluw gaat maken. Minder autoverkeer is nodig om Naarden-Vesting leefbaar en veilig te houden. Samen met inwoners, ondernemers en andere belanghebbenden gaan we maatregelen bedenken. Het doel van dit project is te komen tot 1 of meer maatregelen waar de meeste inwoners, ondernemers en bezoekers achter staan. De gemeenteraad neemt een besluit over de maatregelen en de kosten daarvan.

Maatregelen die college aan raad voorstelt

Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad 2 maatregelen voor om Naarden-Vesting autoluw te maken. Dit is gebaseerd op de resultaten van een lang en zorgvuldig participatietraject, waar de vragenlijst een onderdeel van was.

Als de raad akkoord gaat met het voorstel wordt Naarden-Vesting een parkeervergunninggebied, waarbij bezoekers gratis kunnen blijven parkeren op de parkeerterreinen Nieuw Molen en Adriaan Dortsmanplein. Daarnaast worden de doseerlichten vervangen door slimme doseerlichten bij de 3 ingangswegen van Naarden-Vesting, om zo doorgaand verkeer te ontmoedigen. Deze lichten passen zich automatisch aan de verkeersdrukte aan, waardoor doorgaand verkeer afneemt.

Eerlijk verdelen van parkeerplekken

Als het aan het college ligt, krijgen bewoners, ondernemers en visite een digitale parkeervergunning voor de straten in de Vesting. Het invoeren van vergunningparkeren zorgt voor een eerlijke verdeling van parkeerplekken en vermindert de parkeeroverlast, wat bijdraagt aan een betere leefbaarheid.

Meer ruimte voor voetgangers, fietsers en hulpdiensten

Er verdwijnen een paar parkeerplekken in de Markstraat en Cattenhagestraat, om meer ruimte te maken voor groen, terras, fietsparkeren of andere invullingen. Het college gaat ook verder onderzoeken of enkele parkeerplekken beschikbaar kunnen blijven voor kort parkeren.

In te smalle straten komen parkeerverboden of opstelplaatsen voor de brandweer, zodat de hulpdiensten alle plekken in de vesting goed kunnen bereiken.

Opties uit de vragenlijst

In de vragenlijst vroegen wij uw mening over 5 verschillende opties om Naarden-Vesting autoluw. 3 opties waren parkeermaatregelen, en 2 opties waren maatregelen om het doorgaand verkeer te verminderen. Lees meer over de opties:

Nieuwsbrief

Aanmelden nieuwsbrief. Via de nieuwsbrief blijft u op de hoogte. U krijgt de nieuwsbrief via het opgegeven e-mailadres.

Het proces is in deze fase:

  1. 0pre-initiatief
  2. 1initiatief
  3. 2definitie
  4. 3ontwerp
  5. 4voorbereiding
  6. 5realisatie
  7. 6nazorg

Uitleg over de fases.